Pierwsze spotkanie z Dashem i Dotem

Etykiety:


W tym roku szkolnym realizuję z moimi uczniami kilka projektów. W śród nich znalazł się projekt dotyczący nauki programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Dash i Dot.
To najlepsza okazja do sprawdzenia, jak w praktyce wyglądają zaproponowane przeze mnie aktywności opisane w Poradniku dla nauczycieli wydanym przez firmę Wonder Polska
Do poradnika został zaprojektowany Zeszyt młodego programisty, który jest czymś w rodzaju portfolio potwierdzającym umiejętności nabywane przez uczniów w trakcie pracy.

ZESZYT MŁODEGO PROGRAMISTY PAKIET 1+25

Pierwsze spotkanie z robotami miało charakter mocno wprowadzający do robotyki ze szczególnym zwróceniem uwagi na to jaką rolę roboty odgrywają w naszym życiu, jakie mogą wykonywać zadania. Zastanawialiśmy się czy roboty myślą i czują oraz skąd się biorą w bajkach roboty niszczące świat.

Każdy uczeń otrzymał swój własny zeszyt i spersonalizował go rysując wszystko to, co dotyczy jego osoby, czyli np. ulubiony kolor, marzenia i plany na przyszłość.

Oczywiście nie zabrakło sesji z robotami, ponieważ w Zeszycie jest miejsce na zdjęcie, które wyedytujemy na zajęciach informatycznych i w narzędziu ToonyTool.com dołożymy do nich chmurki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
Mali programiści © 2012 | Designed by Meingames and Bubble shooter