Pokemania i Alfabet Go!

Etykiety: ,

Od początku wakacji trwa wielkie polowanie na Pokemony. Polują dorośli i dzieci, a edukatorzy zastanawiają się, jak wykorzystać tę falę popularności małych kolorowych stworków i przemycić je na lekcje. Widziałam już trochę pomysłów na Pinterest, niektóre są naprawdę ciekawe. Bardzo podoba mi się ten post http://goo.gl/C7AH4Q w którym podano przykłady wykorzystania Pokemonów na różnych edukacjach.
Wpisując w Pinterest hasło: Pokemon in the classroom możecie znaleźć wiele inspiracji do działąnia. Jedna z propozycji , na którą się natknęłam podsunęła mi pomysł na stworzenie w Scratchu mini gry pt. Alfabet Go.
Uczeń przy pomocy Pokeballi musi dopasowanie małe litery do dużych umieszczonych na scratchowych postaciach. Pierwsza wersja tej gry jest bardo prosta gdyż zawiera jedną planszę. Chciałabym jeszcze ją zmodyfikować dodając kolejne plansze lub ustawiając możliwość losowania liter na planszy. Może ktoś z Was chciałby pomóc w modyfikacji i zremiksuje grę na swój sposób? Zapraszam do zabawy! Link bezpośredni https://scratch.mit.edu/projects/118196336/
     
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
Mali programiści © 2012 | Designed by Meingames and Bubble shooter