PocketCode

Etykiety: , ,

PocketCode to aplikacja tabletowa, która bardzo przypomina Scratcha. Zawsze wydawało mi się że jest trudna i nigdy się jej nie nauczę. Ale w końcu przyszedł czas, że odważyłam się i postanowiłam wykorzystać w pracy z dzieciakami. Podczas spotkania Klubu Koderek powiedziałam dziewczynkom, że jest pewna aplikacja, której nie znam, ale chciałabym razem z nimi nauczyć się tworzyć w niej aplikacje. Oczywiście wiecie, jaka była ich odpowiedź? My Pani pomożemy!!! :D Cudownie! - pomyślałam. Znalazłyśmy na YT tutorial i zainstalowałyśmy aplikację Pocket Code


W aplikacji jest wiele gotowych duszków ale można również narysować swojego własnego duszka i wstawić własną tapetę. Wystarczy zainstalować Pocket Paint - aplikację przypominającą zwykłego Painta, w którym można narysować, co tylko się chce. Dziewczyny oczywiście rysowały ciastka.Oglądałyśmy tutorial i na bierząco układałyśmy klocki w skrypcie. Dziewczynki świetnie rozumiały znaczenie wielu klocków i istotę ich użycia ponieważ wcześniej pracowałyśmy w środowisku Scratch. Nawet zmienne nie stanowiły dla nich problemu. Doskonale wiedziały, że punkty, które są naliczane to zmienna, która musi się zmieniać o 1 zawsze wtedy, gdy klikniemy w ciastko.
Z chłopcami stworzyliśmy projekt pt. "Spadające jabłka" wg. scenariusza Mistrzów Kodowania który znajdziecie na wiki.mistrzowiekodowania.pl W tym scenariuszu krok po kroku opisany jest sposób wykonania tej prostej gry. Dodatkową atrakcją było to, że koszyk, do którego należy łapać jabłka porusza się wtedy gdy przechylamy tablet w prawo lub w lewo.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
Mali programiści © 2012 | Designed by Meingames and Bubble shooter